Ach ta kosmetika! Jak ušetřit na této položce?!

Tento článek se bude týkat především žen, nicméně možná pomůže i některému z mužů, který pak bude moci níže popsané rady aplikovat na svou ženu či přítelkyni. Pokud jde totiž o kosmetiku, jsou mnohé ženy schopné utrácet za tuhle položku opravdu vysoké částky. Když jde přece o krásu, nejsou peníze důležité…nebo snad ano?!

Kosmetika představuje nedílnou součást života drtivé většiny žen. Každá z nás má něco, bez čeho se neobejde – ať už jsou to rtěnky, oční stíny, řasenky, micerální vody, make-upy, tvářenky a další nezbytnosti, jež do ženského světa neodmyslitelně patří.

Všechno tohle ale stojí peníze a mnohdy opravdu nemalé. Jak se tedy dá ušetřit na kosmetice? Pár rad bychom měli!

Rada první: nakupujte jen tehdy, kdy je to nutné

První rada, jak ušetřit na kosmetice, zní docela jednoduše: nakupujte pouze tehdy, kdy opravdu potřebujete něco nového.

Vyhýbejte se obchodům s kosmetikou co možná nejširším obloukem, protože ty lahvičky, butelky a flakonky na vás div nepromlouvají skrze výlohu a doslova vás nabádají k tomu, abyste za ně utráceli i tehdy, kdy je vůbec nepotřebujete. Zapamatujte si tedy pravidlo, že do obchodu se jde až tehdy, kdy vám něco dojde!

Rada druhá: vyrobte si kosmetiku sami

Napadlo vás někdy vyrobit si doma třeba masku, lesk na rty nebo vlastní deodorant? Věřte nebo ne, ale opravdu to jde a co víc – podomácku vyrobené produkty jsou daleko lepší, nežli ty, za které utrácíte v obchodech.

U nich totiž na rozdíl od těch kupovaných přesně víte, co v sobě obsahují a máte tak jistotu, že nepoužíváte nic, co by třeba bylo testované na zvířatech. Najděte si na internetu návod, jak si kosmetické produkty vyrobit a hurá do toho!

Rada třetí: nakupujte v zahraničí

Nakupovat kosmetiku na internetu je v dnešní době známá věc. Mnoho žen se ale spoléhá pouze na české e-shopy, ve kterých jsou ale produkty kolikrát zbytečně drahé.

Místo toho se podívejte za hranice online světa a nakupujte kosmetiku v zahraničních e-shopech – některé zahraniční weby nabízí tytéž produkty výrazně levněji a na některých dokonce ani nemusíte platit poštovné. A to je určitě moc fajn.

Rada čtvrtá: jeden kousek – vícero využití

V kosmetice se dá najít spousta produktů, které slibují vícero využití. Některé lze například použít jak na oči, tak i na tváře.

Může jít třeba o rtěnky, lesky na rty nebo oční stíny. Chceme vás tím nabádat k tomu, abyste při výběru daného produktu přemýšleli nad tím, jestli jej využijete i na něco jiného, abyste si nemuseli kupovat dva samostatné výrobky.

To samé platí i o zásobě vaší kosmetiky – pokud třeba máte rtěnku, která se vám svým odstínem již nelíbí na rtech, můžete si s ní vykouzlit zajímavé líčení očí. Těch možností je spousta, stačí si jen vybrat.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články