Chcete jet na dovolenou, ale nemáte peníze? Našetřete si na ni!

Odjet na dovolenou na nějaké pěkné místo a alespoň na pár dní vypnout od každodenních starostí a povinností – inu, to je opravdu velice lákavá představa, viďte?

Nemáme nic proti tomu, že si každý z nás minimálně jednu dovolenou za rok bezesporu zaslouží. Jenže dovolená není věc, kterou bychom si mohli dopřát zadarmo. A jak už to tak bývá, ne všichni máme na dovolenou peníze…

Možná i vás láká vidina odpočinku. Chtěli byste odjet na dovolenou – ať už někam za hranice, nebo zůstat tady u nás, protože i Česká republika nabízí spoustu míst vhodných pro báječnou dovču. No jo, jenže kde na ni vzít a nekrást? Nebo si nedej bože půjčit (ano, stále více lidí si totiž na dovolenou půjčuje) a dostat se tak do finanční tísně?

Poradíme, jak si ušetřit na dovolenou

Stejně jako dovolenou zpravidla neplánujeme ze dne na den, ale většina lidí k tomuto kroku přistupuje třeba půl roku dopředu, nemůžete si na dovolenou našetřit jen tak, na lusknutí prstu.

Takhle to bohužel nefunguje, i když by samozřejmě byla paráda, pokud by člověk jen tak lusknul a na bankovním kontě by mu během mrknutí oka přistálo několik desítek tisíc korun. Máme pro vás pár rad, díky kterým se vám podaří našetřit na dovolenou. Zkusíte je?

Tip číslo jedna: začněte šetřit s předstihem

Pokud víte, že si chcete v letních měsících vyrazit někam na dovolenou, neusněte na vavřínech a začněte si finance odkládat se značným předstihem. Klidně můžete začít už na začátku roku, protože tak získáte dostatek měsíců na to, abyste stihli odložit dostatečnou sumu, která bude na pokrytí dovolené a dalších výdajů bohatě stačit.

Tip číslo dva: dobře si rozmyslete, kolik si odložíte

Hned na samotném začátku byste měli dobře zvážit, jak vysokou částku si budete každý měsíc odkládat. Je naprosto zbytečné, abyste to s vidinou toho, že čím větší suma, tím rychlejší nastřádání peněz, přehnali a ve finále zjistili, že se zbylými financemi nevycházíte.

To by vedlo akorát tak k tomu, že byste v případě, kdy by vám peníze došly, sáhly do úspor na dovolenou a nenašetřili tak vůbec nic. Proto je lepší dávat méně a vycházet, nežli pak z úspor opakovaně ubírat.

Tip číslo tři: neutrácejte, když nemusíte

Jestliže chcete odjet na dovolenou, přistupujte k tomu rozumně a neutrácejte zbytečně. Častým nešvarem je pořizování si věcí, které nepotřebujete, díky čemuž pak peníze doslova lítají oknem.

Pokud víte, že se snažíte šetřit, rozmýšlejte si své výdaje a utáhněte si opasky na místech, kde si to můžete dovolit.

Uvidíte, že když nebudete nekontrolovatelně rozhazovat za zbytečnosti a raději danou částku, kterou byste utratili za nepotřebnou věc, odložíte k penězům na dovolenou, budete z toho mít ve finále daleko lepší pocit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články