Jak ušetřit při zařizování domácnosti

Zařízení domácnosti není věc, kterou bychom chtěli uspěchat nebo na ní šetřit. Domov je místem, kde se chceme cítit příjemně a pohodlně a kde to chceme mít zařízené přesně podle našich představ. To ale nic nemění na tom, že výdaje spojené se zařizováním domácnosti mohou být leckdy opravdu vysoké.

Pravda je ale taková, že si svůj domov můžete zařídit pěkně i prakticky a nezruinovat svůj finanční rozpočet do poslední koruny. Proto pro vás máme několik užitečných rad, jak ušetřit při zařizování domácnosti – konkrétně při výběru nábytku.

Rada číslo 1: investice do kvality se vyplatí

Při výběru nábytku můžete ušetřit tak, že investujete do kvalitních a nadčasových kousků. Jasně, zpočátku je sice nutná vyšší finanční investice, která se ale rozhodně vyplatí – kvalitní a nadčasové kousky vám doma vydrží i několik desítek let, což vás ve finále vyjde daleko výhodněji, nežli kdybyste zpočátku pořídili laciné kousky a museli je za pár let vyměnit za nové.

Rada číslo dva: využijte výprodeje

Pakliže nepatříte k lidem, kteří musí mít domácnost plnou nejnovějších kousků podléhajících nejaktuálnějším trendům, pak můžete pěkné peníze ušetřit i tak, že si počkáte na výprodeje a slevové akce.

Ty jsou zpravidla několikrát do roka – kupříkladu po Vánocích, kdy můžete pěkný nábytek pořídit daleko levněji. I když tedy víte, že nějaký kousek potřebujete, neunáhlujte se a zkuste počkat třeba 2-3 měsíce, během kterých vámi potřebný produkt určitě bude k dostání za výhodnější cenu. A vy ušetříte.

Rada číslo tři: nepodléhejte přesvědčení, že jen drahé věci jsou dobré

Mnoho lidí se bohužel drží domněnky, že pouze drahé věci jsou dobré a kvalitní. Zkrátka se řídí tím, že jen ty nejdražší kousky stojí za to. Ne vždy tomu ale skutečně musí být zrovna takhle.

Kupříkladu sedací soupravy z pravé kůže, které jsou drahé až blázen, ale někomu zkrátka kůže není pohodlná ani příjemná. Tak proč si kupovat takovou sedačku?

Nebo třeba luxusní vlněné koberce, za které si i pořádně připlatíte, nejsou až tak úžasné, protože ten, kdo je doma má, by vám potvrdil, že mají tendence pelichat, což za ty peníze není zrovna žádoucí.

Rada číslo čtyři: vsaďte na dočasné alternativy

Možná máte v plánu pořídit si obrovskou šatní skříň, po které strašně toužíte, ale jelikož to není nejlevnější záležitost, momentálně na ni nemáte dostatek peněz. Jenže být bez šatní skříně přece nejde, kam byste ukládali oblečení?

Doporučit vám můžeme nahradit drahé věci, na které zrovna nemáte dost peněz, levnějšími alternativami, které poslouží stejně tak dobře. Místo drahé šatní skříně zatím můžete použít němého sluhu nebo látkovou skříň.

Doma vám tak nic nemusí chybět a vy na zařízení můžete ušetřit, když budete vybírat chytře.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články