Oblékat se můžete stylově a zároveň levně! Jak?

Oblečení představuje významnou položku mezi výdaji především u žen, nicméně nelze říci, že by ani mnoha mužům na oblečení nezáleželo – i mezi mužským zastoupením se najdou tací, kteří jsou schopni utratit za módu nekřesťanské peníze.

Ačkoli jedno známé rčení říká: šaty dělají člověka, my jsme toho názoru, že za něho nemusíte utrácet balík.

Oblékat se můžete slušivě, stylově a zároveň levně. A věřte, že to opravdu jde. Stačí jen znát ty správné tipy a jednoduše vědět, jak na to. Chcete poradit, jak ušetřit za oblečení? V tom případě vás srdečně zveme k přečtení následujících řádků!

Tip první: neohrnujte nos nad oblečením ze sekáče

Snad v každém městě je minimálně jeden second hand neboli bazar s oblečením. Zatímco jinde ve světě jsou tyhle bazary a bazárky velice populární, u nás jako by snad byla ostuda v nich nakupovat. Přitom na sekáčích je skvělé nejen to, že zde můžete pořídit bezva kousky za super ceny, ale i skutečnost, že nikdy nevíte, na co zde narazíte.

Nebylo by žádnou výjimkou, pokud byste mezi oblečením našli o světově proslulé značky, které stojí šílené peníze, ale v second handu je pořídíte doslova za hubičku. Proto nad bazary s oblečením neohrnujte nos, i tady se dají najít opravdu skvělé kousky!

Tip druhý: číhejte na slevové akce

Každý měsíc se obchodní domy doslova předhání v tom, který z nich vám dokáže nabídnout lepší a větší slevy. Je jasné, že mezi slevové zboží spadají starší kolekce.

Pokud nejste zrovna fajnovka, která musí vždy a za jakékoli situace nosit pouze oblečení, které je z aktuální kolekce, ale vůbec vám nevadí, že si na sebe oblečete kousek, který byl trendy třeba před rokem, pak číhejte na slevy a nakupujte mezi akčním zbožím. Ušetřit tak můžete nemalé peníze, stačí si jen počkat na správný okamžik.

Tip třetí: vyměňujte oblečení

Jasně, tohle se netýká třeba spodního prádla, což je intimní věc, ale proč třeba s kamarádkou nevyměnit bundu, tričko nebo sukni? Když už nějaký kousek nechcete nosit, nabídněte ho kamarádce výměnou za něco z jejího šatníku, co už nebude postrádat.

Obě tak získáte nové (berte to samozřejmě s nadsázkou, věci nebudou nové, budou nošené, ale jistě to bude změna v šatníku) věci, se kterými ještě uděláte parádu. A stát vás to nebude vůbec nic.

Tip čtvrtý: předělávejte, měňte, zapojte fantazii

Pokud vám pojmy jako jehla, niť nebo šicí stroj nejsou úplně neznámé, můžete se pustit do proměny vašeho stávajícího oblečení na něco originálního a úplně nového, co třeba ještě vůbec nikdo ve vašem okolí nemá.

Na internetu se dají najít nejrůznější návody, které vás krok za krokem povedou například proměnou legín na tričko, šatů na top nebo džínů na kraťasy a podobně. I takhle se dá za oblečení ušetřit a nezní to špatně, co myslíte?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články