Plánujete svatbu a děsíte se výdajů? Poradíme vám, na čem se dá ušetřit!

Svatba rozhodně není nejlevnější záležitost – ba spíše naopak! Svatbu zpravidla plánujeme s přesvědčením, že jí budeme mít jen jedinkrát za život a právě z toho důvodu jsme kolikrát ochotni přimhouřit oči nad výdaji a utratit až příliš mnoho peněz.

Přitom jsou věci, na kterých se dá i při plánování platby ušetřit, aniž byste museli kdovíjak slevit ze svých nároků.

Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste finance vynaložené na vaší svatbu okrouhali natolik, že ve finále nebude díky omezenému rozpočtu podle vašich představ. Nicméně i tak se vám určitě bude hodit několik tipů, na čem se dá při plánování svatby ušetřit.

Tip číslo 1: snubní prstýnky nemusí být nutně zlaté

Kdo kdy řekl, že snubní prsteny musí být nutně vyrobené ze zlata? Zlaté prstýnky jsou bezesporu krásné, ale neméně krásnější jsou i prsteny vyrobené ze stříbra, chirurgické oceli nebo třeba titanu.

V dnešní době je, co se materiálu pro výrobu snubních prstýnků týče, opravdu z čeho vybírat a vy se tak nemusíte spoléhat pouze na klasiku v podobě zlata.

Tip číslo 2: vzít se můžete na kterémkoli krásném místě

Svatby na romantickém zámku nebo někde na hradě jsou sice velmi oblíbené, protože zde panuje kouzelná atmosféra, nicméně taková místa rozhodně nejsou nejlevnější.

Krásnou svatbu lze přitom vykouzlit prakticky kdekoli – může to být třeba opravená stodola, stále oblíbenější jsou svatby v přírodě nebo na zahradě. Stačí najít pěkné místo a svatba vás vůbec nemusí vyjít draho.

Tip číslo 3: svatební fotografie či video nemusí natáhnout rozpočet

Nedílnou položkou finančního rozpočtu jsou i svatební fotografie či video, bez kterého se většina novomanželů neobejde. Práce profesionálního fotografa a kameramana může ale výrazně navýšit vaše výdaje, naštěstí je i na této položce možné výrazně ušetřit.

Zkuste se pozeptat mezi svými blízkými a přáteli, možná mezi nimi najdete někoho, kdo disponuje kvalitní technikou a byl by ochotný vám svatbu nafotit a natočit – vyjde vás to podstatně levněji, nežli platit profesionála.

Tip číslo 4: hudba na svatbě nemusí být živá

Mít na svatbě živou kapelu rozhodně není k zahození, nicméně i tohle je položka, na které můžete ušetřit, pokud částečně slevíte ze svých nároků.

Možnou variantou je oslovit kupříkladu začínající hudební skupinu, která ráda získá zkušenosti a reference za rozumnou cenu. Další možností je sestavit si repertoár písniček a ty následně pouštět skrze aparaturu.

Tip číslo 5: místo hostiny rovnou raut

Dobré jídlo je na svatbě určitě velmi důležité. Pokud chcete ušetřit, nedělejte zvlášť hostinu, ale rovnou občerstvení zahrňte ve formě rautu, kde si každý váš svatební host dá přesně to, na co má zrovna chuť. V tomto případě ještě nutno dodat, že svatební raut nemusí mít nutně 100 různých chodů.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články