Platíte příliš mnoho peněz za telefon? Známe tipy, které vám pomohou ušetřit!

Bez mobilního telefonu by si v dnešní době uměl svůj život představit jen málokdo. Díky mobilu můžeme být ve spojení prakticky s kýmkoli a odkudkoli. Mobilní telefony využíváme jak v pracovním, tak i osobním životě. Zkrátka jsou pro naše životy nepostradatelné.

Skutečnost, že se bez mobilu v dnešní moderní době nedokážeme obejít, je jedna věc. Druhá věc ale je, že za něho nemusíme každý měsíc platit nekřesťanské částky. Možná i vy máte pocit, že za mobilní telefon platíte až zbytečně mnoho peněz. Proto vám dáme několik tipů, jak nějakou tu korunku ušetřit.

Tip číslo jedna: udělejte si přehled

Mobilní telefon má v dnešní době prakticky každý z nás, což ale neznamená, že ho všichni využíváme stejně. Prvním krokem k úspoře peněz za telefon tedy je zjištění, k čemu jej využíváte. Udělejte si přehled, kolik toho měsíčně provoláte a kolik pošlete SMS zpráv.

To samé platí i o využitých datech. Sepište si na papír, kolik minut provoláte, kolik napíšete SMS zpráv a kolik dat prosurfujete na internetu. Udělejte si poznámky, jestli využíváte jen pár stále se opakujících čísel, nebo jestli voláte na vícero kontaktů.

Tip číslo dva: řekněte si o slevu

Mobilní operátoři si své zákazníky hýčkají. Pakliže jim zákazník pohrozí, že by mohl odejít ke konkurenci, která mu nabízí výhodnější nabídku, s největší pravděpodobností se jeho stávající operátor vytáhne s nějakou zajímavou slevou.

I vy to můžete zkusit – pokud vám končí smlouva, nadhoďte u svého operátora, že zvažujete změnu a uvidíte, že vám dá nějakou pěknou nabídku. Pro operátora totiž vždy vyjde mnohem lépe, když zákazníkovi nabídne slevu nebo výhodnější tarif, nežli aby o něho přišel úplně.

Tip číslo tři: dejte si pozor na neomezené tarify

Někteří operátoři či zaměstnanci daného operátora by vám byli s vidinou odměny schopni prodat i vlastní babičku, pokud by jim z toho něco káplo.

Není žádným tajemstvím, že na ně čekají daleko vyšší odměny v případě, kdy zákazníka ukecají ke sjednání neomezeného tarifu. Ono se zdá velmi lákavé, že můžete volat a psát úplně kamkoli a zadarmo, jenže byste si měli skutečně dobře rozmyslet, jestli tuhle možnost vůbec využijete.

Tip číslo čtyři: vyměňte klasické SMSky za aplikace

V dnešní době existuje hned několik aplikací sloužících pro komunikaci s vašimi přáteli nebo rodinou. Pakliže nemáte neomezený tarif, můžete ušetřit i tak, že budete místo posílání SMS zpráv používat aplikace, které si jednoduše stáhnete do svého mobilního telefonu. Některé aplikace nabízí i volání zdarma.

Tip číslo pět: místo paušálu dobíjecí karta

Pakliže patříte k lidem, kteří mobilní telefon využívají pouze k telefonování nebo posílání SMS zpráv a něco jako surfování na datech na internetu vám nic neříká, nezřizujte si paušál, ale dejte přednost klasice v podobě dobíjecí karty. U té nemusíte platit ani korunu za data, která stejně nevyužijete.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články