Rekonstruujete bydlení? Máme pár tipů, jak snížit rozpočet

Rozhodli jste se pro rekonstrukci vašeho bydlení? Dospěli jste k názoru, že je čas na změnu? V tom případě už se možná při pouhé představě děsíte, kolik vás to bude stát. Dopřát si změnu a pustit se do rekonstrukce totiž není zrovna zadarmo.

Věřte nebo ne, ale i při rekonstrukci vaší domácnosti můžete ušetřit. Pokud již při samotném plánování zděšeně protáčíte panenky, přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém vám dáme pár rad, jak při proměně bydlení ulehčit vaší peněžence.

Rada číslo 1: ne vždy je nutné volat odborníky

Svěřit rekonstrukci domácnosti do rukou odborníků je určitě vidinou ulehčené práce i úspory času. Na druhou stranu se sebou tohle rozhodnutí přináší i nutnost vynaložit určité, a rozhodně nemalé, finance na zaplacení profesionálů.

Pokud nechcete, aby vaše výdaje vzrostly raketovou rychlostí, dobře zvažte, jestli je opravdu nutné volat odborníky. Určité práce totiž hravě zvládne kterýkoli zručný kutil, případně se můžete pozeptat mezi svými kamarády a známými, kteří budou daleko levnější, nežli profíci.

Rada číslo 2: hledejte levnější alternativy

Zamilovali jste se do dřevěné podlahy, ale div nebrečíte nad tím, kolik podlaha ze dřeva skutečně stojí? I my se samozřejmě přikláníme k tomu, že dřevěná podlaha a vypadá na pohled opravdu krásně, což ale nic nemění na tom, že je opravdu drahá.

Pokud přeci jen toužíte po podlaze vzbuzující dojem dřeva, podívejte se po levnější alternativě – kupříkladu takové lino s motivem dřevěných prken je na první pohled od pravého dřeva nerozeznatelné a přitom vás vyjde podstatně levněji.

Rada číslo 3: nový nábytek není nutností

Když změna, tak se vším všudy – třeba i s novým nábytkem. Jenže co se koupě nového nábytku týče, počítejte s další nemalou finanční investicí.

Přitom ani nový nábytek nemusí být nutností – změnu si totiž můžete hravě dopřát i tak, že místo koupě nového zrekonstruujete ten stávající. Staré komodě bude jistě slušet nový nátěr, stávající sedací souprava může vypadat úplně jinak, pokud jí dopřejete nové čalounění, při proměně starého nábytku se můžete spolehnout třeba i na tapety.

Ať už se rozhodnete proměnit starý nábytek jakkoliv, určitě vás to vyjde mnohem levněji, nežli pořizování nového nábytku.

Rada číslo 4: místo zděné příčky předělovací stěna

Rozhodli jste se, že v dané místnosti postavíte novou příčku? S její pomocí můžete rozdělit jednu místnost na dvě části, nebo vytvořit kompletně oddělený prostor.

Postavit příčku ale není jen tak, nemluvě o nutnosti koupě materiálu, který vám nikdo nikde nedá zadarmo.

Jako levnější alternativa se může jevit předělovací stěna, kterou navíc můžete využít i jako úložný prostor. Hravě tak tzv. Zabijete dvě mouchy jednou ranou – dosáhnete požadovaného efektu a váš finanční rozpočet nezapláče.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru


Další zajímavé články