Ušetřete na havarijním pojištění. Víme jak na to!

Ušetřit se dá opravdu na ledasčem. Chce to jen vědět, jak správně na to. Pak se uspořené penízky mohou jedna po druhé pěkně kutálet i do vaší peněženky. Nežli aby tomu bylo naopak, a vy jste platili zbytečně více, nežli je vlastně nutné.

Ušetřit můžete i na havarijním pojištění. Ano, opravdu to jde. Chcete poradit, jak na to? V tom případě si nenechte ujít následující řádky!

Jak lze ušetřit na havarijním pojištění

Havarijní pojištění sice není povinné, ale přesto si jej sjednává stále více lidí. Slouží jako ochrana majetku pojištěného a mít jistotu, že můžete jezdit beze strachu, že v případě poškození vozidla vandalem, ztráty v případě odcizení nebo poškození vlivem přírodní katastrofy – inu, to určitě není k zahození.

Jsou mezi námi i tací, kteří si havarijní pojištění sjednat nechtějí, protože mají strach z jeho vysoké ceny. Světe, div se, ale i tady se dá ušetřit. A my vám v dnešním článku prozradíme jak!

Tip první: sjednejte si pojištění online

Online dnes můžete dělat prakticky cokoli, takže nikoho nepřekvapí, že si online můžete sjednat i havarijní pojištění.

A co je na tom nejbáječnější? Že to můžete mít daleko levnější, nežli kdybyste v rámci sjednání havarijka běhali po pobočkách! Dnes celá řada firem nabízí lákavé slevy v případě online sjednání přes internet, kdy můžete získat slevu pohybující se od 10 do 25 %. A to rozhodně není k zahození.

Tip druhý: dobře si vybírejte

Havarijní pojištění v dnešní době nabízí spousta firem, které se vzájemně předhání v tom, která z nich vám toho dokáže nabídnout co možná nejvíce.

V rámci této soutěživosti a konkurenčního boje se pak můžete setkat s balíčky, které se často označují jako All risk – tyhle balíčky v sobě zahrnují mnoho pojistných rizik, která se vám ale finančně nemusí vůbec vyplatit.

Proto dobře vybírejte, jaká pojištění skutečně využijete a neplaťte za něco, co je vám k ničemu. Jako příklad uvedeme třeba pojištění proti krádeži: to se nevyplatí majitelům starších vozidel, u kterých přeci jen není tak vysoké riziko odcizení jako u nových modelů.

Tip třetí: nebojte se uzavřít novou smlouvu

Patříte k lidem, které papírování k smrti nebaví? Pak byste měli vědět, že co se týče havarijního pojištění a především pak vaší snahy na něm ušetřit, pak by možná nebylo na škodu vaši nelibost v uzavírání smluv trochu potlačit.

Proč? Určitě víte, že se havarijní pojištění uzavírá vždy z aktuální ceny vozidla. Z toho logicky plyne, že cena havarijního pojištění na vaše vozidlo bude jiná teď a jiná třeba za 3 roky, kdy bude mít vaše vozidlo nižší hodnotu.

Finančně vás proto vyjde daleko lépe, když si budete sjednávat nové smlouvy, nežli abyste pořád dokola prodlužovali ty staré.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články