Vysoké výdaje za dopravu? Zkroťte je!

Výdaje za dopravu nebývají vždy zrovna nízké. V některých rodinách dokonce finance vynaložené za dopravu představují jeden ze základních pilířů rodinného rozpočtu.

To samé samozřejmě platí i u jedinců – i u těch se výdaje spojené s dopravou mnohdy vyšplhají pořádně vysoko.

Možná i vy máte pocit (a možná to není pouhý pocit, protože si dokážete spočítat, kolik utratíte za dopravu a pokaždé se vám při pohledu na konečnou cifru protočí panenky) že utrácíte až příliš mnoho a výdaje za dopravu jsou na vás až příliš vysoké. Tak co s tím? Lze dostat peníze vynaložené za dopravu pod kontrolu? A hlavně – jak?!

Za dopravu nemusíte utrácet více, nežli kolik je nezbytně nutné

Někteří z nás do svého miláčka na čtyřech kolech tankují jednou za týden, jiní projezdí tolik, že se musí stavit na benzínce i několikrát do týdne. Jak je to ve vašem případě? Vystačíte si s plnou nádrží třeba 2-3 týdny? Nebo patříte k lidem, kteří jsou na pumpě pečení vaření?

Ať už je to tak či onak, nemusíte za dopravu utrácet více, nežli kolik je nezbytně nutné. V dnešním článku vám poradíme, jak snížit náklady za dopravu a dostat tak tuhle část finančního rozpočtu pod kontrolu.

Rada číslo jedna: pečlivě vybírejte, kde tankujete

Určitě víte, že ceny na jednotlivých benzinových pumpách se mohou lišit – ceny paliv se zpravidla trochu odlišují v rámci několika kilometrů.

Dobře si proto vybírejte, kde a za jakou cenu budete do auta tankovat. Možná si řeknete, že jsou to třeba „blbé“ dvě kačky za litr, ale na deseti litrech už to máte dvacku a za měsíc vám to může hodit třeba dvě stovky. A ty na zemi nenajdete.

Rada číslo dva: nevozte v autě zbytečný náklad

Čím více toho do svého auta naložíte, tím bude těžší a tím zároveň poroste i jeho spotřeba. Určitě je vám jasné, že prázdné auto „sežere“ daleko méně, nežli takové, které je naložené od podlahy až ke stropu. Ujistěte se, že ve svém vozidle nevozíte nic zbytečného, co zde jen zabírá místo a zároveň zvyšuje hmotnost vozidla.

Rada číslo tři: nejezděte sami

Máte v blízkosti svého bydliště kamaráda nebo známého, který jezdí do stejného zaměstnání jako vy? A jezdí do práce svým autem? Co kdybyste mu nabídli, že jej svezete a podělíte se na nákladech za dopravu?

Když se vám podaří naložit plné auto, rázem se o finance za benzín může podělit třeba až 5 lidí, díky čemuž to na hlavu vyjde daleko levněji, nežli kdybyste dojížděli každý zvlášť.

Rada číslo čtyři: když to není nutné, nejezděte autem

V dnešní době je většina z nás velmi pohodlných, což vede k tomu, že si o do několik ulic vzdáleného obchodu zajedeme autem místo toho, abychom se třeba prošli pěšky, nebo tam zajeli na kole či hromadnou dopravou.

Zamyslete se nad tím, jestli autem někdy nejezdíte zbytečně a jestli by vás nevyšlo levněji, kdybyste jeli třeba autobusem nebo tramvají.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Další zajímavé články